Hukuki Tercüme Bürosu – Adana / Aladağ
Hukuksal çeviriler alanında ülkemizin en seçkin şirketi Semantik Çeviri, hukuk fakültesi mezunu, en az 10 yıl tecrübeli başarılı çevirmenleri, profesyonel proje koordinatörleri ve ileri teknolojiye dayanan alt yapısıyla; bankalara, bireylere, akademisyenlere, hukuk bürolarına, devlet kurumlarına, çokuluslu şirketlere ve belediyelere çeviri hizmeti sağlamaktadır.

Hukuki çeviri konusundaki istekleriniz ya da sorularınız kapsamında Semantik Çeviri’ye mail atabilir ya da doğrudan bizi telefonla arayabilirsiniz:
Telefon : 90 216 409 10 23 (pbx)
Fax : 90 216 409 10 24

Adana

 • Feke
 • Kozan
 • Çukurova
 • Ceyhan
 • Karataş
 • Yumurtalık
 • Tufanbeyli
 • Pozantı
 • Seyhan
 • Saimbeyli
 • Karaisalı
 • İmamoğlu
 • Sarıçam
 • Yüreğir

Günümüzde en yüksek nitelikli çevirilerin yalnızca o dilin konuşulduğu ortamda verilebileceğini biliyoruz. Bu nedenle tüm çevirmen ve editörlerimiz kendi ana dillerinde çeviri ve tercüme hizmeti sağlıyorlar.

Neden bizi tercih etmelisiniz?

 • Hedefimiz tüm müşterilerimizi şartlar ne olursa olsun memnun etmek, onlarla nitelikli ve karşılıklı güvene dayanan bir çalışma ortamı oluşturmaktır. Sizin memnuniyetiniz bizim için en önemli referanstır.
 • Firmamızda görev yapan tüm çevirmenler en iyi üniversitelerin hukuk fakültelerini bitirmiş, 10 senenin üzerinde tecrübeli, kendi alanlarında uzmanlık sahibi, profesyonel kişilerdir.
 • Kalitemizde ve profesyonelliğimizden hiç bir biçimde ödün vermeden, çözüm yaratacak bir yaklaşımla, destek sağladığımız kurum ve kuruluşların başarı göstermelerine katkıda bulunmak istiyoruz.
 • Gerçekleştirdiğimiz projelerin her kademesinde kalite güvence ve kalite kontol süreçlerini hiç ödün vermeden uyguluyoruz. Kalite standartları şirketimiz için her zaman birinci önceliktir.
 • Yüksek teknolojinin tüm avantajlarından yararlanıyor, bu şekilde kaliteli tercümeleri daha uygun fiyatla sağlıyoruz. Yüksek teknolojiye hakimiyetimiz bizi sektördeki rakiplerimizden ayırıyor.
 • Kalite beklentileri çok yüksek olan çokuluslu şirketlere çeviri ve yerelleştirme hizmetleri sunduğumuzdan kalitemizi korumak için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz.
 • Yapılabilecek en ufak bir tercüme yanlışı müşteri kaybına neden olabileceğinden çevirmenlerimiz ve editörlerimiz çevirilerinde doğruluğundan şüphe duydukları tek bir cümle dahi kullanmazlar.
 • Yapılabilecek en küçük bir çeviri hatası müşterilerimizin zarar görmelerine neden olabileceği için çevirmenlerimiz çevirilerinde doğruluğundan emin olmadıkları tek bir kelime dahi kullanmazlar.
 • Kadrolu tercüman ekibimizin yanında, giderek genişleyen uluslar arası serbest tercüman ağımız ile, tüm dillerde değerli müşterilerimize en iyi kalitede hizmet sağlamaktayız.
 • Müşteri sırlarının gizli tutulması noktasında son derece hassas davranıyoruz. Müşterilerimizin özel sırlarını her koşulda korumak en önemli prensibimizdir.
 • Farklılaşan müşteri beklentilerini karşılamak için teknolojiyi yakından izliyor, ürettiğimiz yaratıcı ve yenilikçi yöntemlerle hizmet sağladığımız firmaları geleceğe taşıyoruz.
 • Çeviri öncesinde, çeviri sürecinde ve çeviri sonrasında bize çevirilerini emanet eden müşterilerimizle sürekli iletişimdeyiz. Müşterilerimizden mesai saatleri dahilinde gelen e-posta iletilerinin hepsine en kısa süre içinde kesinlikle cevap veriyoruz.
 • Çok dilli çeviri projeleri konusunda önemli bir bilgi birikimi sahibiyiz. Bu kapsamda ülkemizin en büyük kurumlarına başarıyla hizmet üretiyoruz.

Dava dosyalarınızın tercümesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • Tercüme şirketinizi hocam önermişti. Master tezimin Almancaya çevirisi çok beğenildi. Teşekkürlerimiz kabul edin lütfen.
  (Akademisyen)
 • Çeviri bürolarıyla çalışmak bizim için hep sorun olmuştu. Semantik Çeviri Bürosu sayesinde bu problemden kurtulduk. Profesyonel kadroları ile çok iyi hizmet sağladıklarını ifade etmek istiyorum.
  (Genel Müdür Asistanı)
 • Mahkeme belgelerimizin Farsçaya çevirisinde çok profesyonelce çalışarak müthiş bir iş çıkarttınız. Hukuki çevirilerindeki becerinize hayran kaldım. Gerçekten teşekkür ediyorum.
  (Avukat)
 • Firmamız için hazırlamış olduğunuz hukuki sözlük bir harikaydı. Aradan onca yıl geçmiş olmasına karşın halen sözlüğümüzden yararlanmayı sürdürüyoruz.
  (Avukat)
 • Hukuksal tercüme konusunda çalışılabilir bir çeviri şirketi bulmak çok kolay değil. Bu alanda uzmanlık sahibi az sayıda şirketten biri de Semantik Tercüme Bürosu. Hukuki terimlere hakimiyetleri çok iyi.
  (Hukuk Bürosu Yöneticisi)
 • Tercüme büronuzun proje yöneticileri hakikaten çok başarılı. Tüm çeviri ve lokalizasyon projelerimizde projenin en başından en sonuna kadar sürekli olarak bizimle temas kurup gereken her yerde bize sorular sordular, bizden fikir aldılar. Projenin ilerleyişi konusunda sürekli bize bilgi ilettiler. Onlarla çalışmak keyif verici.
  Genel Müdür
 • Bugüne dek çalışmış olduğumuz tüm çeviri bürolarından ne kadar da farklısınız. Üstün kaliteniz, itinalı çalışmalarınız ve rekabetçi fiyatlarınız için şirketinize çok teşekkür ederim.
  (Pazarlama Müdürü)
 • Hukuksal çeviri alanında bu kadar usta olmanıza gerçekten şaşırdım. Bu konuda geçmişte çalıştığımız yabancı çeviri firmalarının hepsinden daha ustasınız.
  (Hukuk Ofisi Müdürü)
 • Dergimiz için yalnızca tercümenin kalitesi değil tercümenin süresi de büyük önem taşıyor. Yüksek nitelikte çevirileri olabilecek en kısa sürede gerçekleştirebildiğiniz için teşekkürlerimizi sunmakistiyoruz. (Editör)
 • rekabetçi fiyat, süper kalite… Firmamızı çeviri ve tercüme sorunundan tamamen kurtardığınız için size minnettarız.
  (Dış alımlar Müdürü)
 • Distribütörlük sözleşmelerimizi 30 farklı dile büyük bir başarıyla tercüme ettiniz. Bundan sonra sürekli olarak sizinle işbirliği yapacağız.
  (Satın Alma Müdürü)

Danca, Tayvanca, Fince, Vietnamca, Türkçe, Korece, Özbekçe, Azerice, Urduca, Fransızca, Japonca, İsveççe, Lehçe, Romence, Çekçe, Felemenkçe, İngilizce, İtalyanca, Endonezce, Flamanca, Hollandaca, Moldovca, İspanyolca, Norveççe, Rusça, Süryanice, Altayca, Yunanca, Gagavuzca, Rumca, Çince, Bangladeşçe, Arnavutça, Kazakça, Farsça, Sırpça, İbranice, Kırgızca, Bulgarca, Almanca.

Çalışmaya başladığımız ilk günden bu yana sözlü ve yazılı hukuki tercüme konularında çok sayıda projeyi hep zamanında ve üstün başarıyla sonuçlandırdık. Aşağıda bulunan listede hukuki çeviri ve hukuki tercüme hizmetleri sunduğumuz alanlardan bazı başlıkları bulabilirsiniz:

Mali Rapor çevirisi / Mali Rapor tercümesi, Hisse Alım Sözleşmeleri çevirisi / Hisse Alım Sözleşmeleri tercümesi, İdarenin Sorumluluğu Davası çevirisi / İdarenin Sorumluluğu Davası tercümesi, İhale Şartnamesi çevirisi / İhale Şartnamesi tercümesi, Kara Avrupası Hukuk Düzeni çevirisi / Kara Avrupası Hukuk Düzeni tercümesi, Vergi Hukuku çevirisi / Vergi Hukuku tercümesi, Göçmen Hukuku çevirisi / Göçmen Hukuku tercümesi, Aile Konutu Davası çevirisi / Aile Konutu Davası tercümesi, İstirdat Davaları çevirisi / İstirdat Davaları tercümesi, İbraname çevirisi / İbraname tercümesi, Ulaşım Hukuku çevirisi / Ulaşım Hukuku tercümesi, Dava Belgeleri çevirisi / Dava Belgeleri tercümesi, Eğlence Hukuku çevirisi / Eğlence Hukuku tercümesi, Ekspertiz Raporu çevirisi / Ekspertiz Raporu tercümesi, İçtihat Hukuku çevirisi / İçtihat Hukuku tercümesi, Patent Hukuku çevirisi / Patent Hukuku tercümesi, Vatandaşlık Hukuku çevirisi / Vatandaşlık Hukuku tercümesi, Yabancı Mevzuat çevirisi / Yabancı Mevzuat tercümesi, Yönetim Kurulu Kararı çevirisi / Yönetim Kurulu Kararı tercümesi, İptal Davası çevirisi / İptal Davası tercümesi, Bayilik Sözleşmeleri çevirisi / Bayilik Sözleşmeleri tercümesi, İş Sözleşmesi çevirisi / İş Sözleşmesi tercümesi, Kriminal Hukuk çevirisi / Kriminal Hukuk tercümesi, Özürlülerle ilgili Yönetmelik çevirisi / Özürlülerle ilgili Yönetmelik tercümesi, Ekonomi Hukuku çevirisi / Ekonomi Hukuku tercümesi, Akreditif çevirisi / Akreditif tercümesi, Seçim Hukuku çevirisi / Seçim Hukuku tercümesi, İstirdat Davası çevirisi / İstirdat Davası tercümesi, Patent Başvuruları çevirisi / Patent Başvuruları tercümesi, Gümrük Tebliğleri çevirisi / Gümrük Tebliğleri tercümesi, İş Sözleşmeleri çevirisi / İş Sözleşmeleri tercümesi, Fikri Mülkiyet Hukuku çevirisi / Fikri Mülkiyet Hukuku tercümesi, Tescil Belgesi çevirisi / Tescil Belgesi tercümesi, Bakım Sözleşmeleri çevirisi / Bakım Sözleşmeleri tercümesi, Kredi Anlaşması çevirisi / Kredi Anlaşması tercümesi, Hukuk Kitabı çevirisi / Hukuk Kitabı tercümesi, Kira Sözleşmesi çevirisi / Kira Sözleşmesi tercümesi, Leasing Evrakı çevirisi / Leasing Evrakı tercümesi, Ortak Hukuk çevirisi / Ortak Hukuk tercümesi, Konsolosluk Belgeleri çevirisi / Konsolosluk Belgeleri tercümesi

Semantik Tercüme Bürosu

Çeviri şirketimize ait bloglar ve web siteleri:
SÖZLEŞME TERCÜMESİ, TIBBİ MAKALE TERCÜMESİ, LOKALİZASYON, TEKNİK ÇEVİRİ BÜROSU, MEDİKAL MAKALE CEVİRİSİ, MAKALE TERCÜMESİ, FİNANSAL ÇEVİRİ, EDEBİ TERCÜME, HUKUKİ ÇEVİRİ BÜROSU, MEDİKAL ÇEVİRİ BÜROSU, GREEK TRANSLATION OFFICE, KAZAKH TRANSLATION, SEMANTİK ÇEVİRİ BÜROSU, TİCARİ ÇEVİRİ, MEDİKAL TERCÜME BÜROSU, HUKUKİ TERCÜME, NATIVE ARABIC TRANSLATION, AKADEMİK ÇEVİRİ BÜROSU, NATIVE TURKISH TRANSLATION, TURKISH TRANSLATION, KAZAKCA CEVIRI, AZERI TRANSLATION AGENCY, TURKISH GAME TRANSLATION, HUKUKİ TERCÜME BÜROSU, EDEBİ ÇEVİRİ, OYUN ÇEVİRİSİ, TIBBİ MAKALE ÇEVİRİSİ, PATENT ÇEVİRİSİ, MEDİKAL MAKALE TERCÜMESİ, TURKISH TRANSLATION OFFICE, MAKALE ÇEVİRİSİ, HUKUK ÇEVİRİSİ, TEKNİK ÇEVİRİ, FİNANSAL TERCÜME, SÖZLEŞME ÇEVİRİSİ, SEMANTİK TERCÜME BÜROSU, ARABIC GAME TRANSLATION, UZBEKH TRANSLATION, SEMANTİK TERCÜME BÜROSU, TIBBİ TERCÜME BÜROSU, TIBBİ ÇEVİRİ BÜROSU

Çeviri firmamızı piyasadaki diğer rakiplerimizden ayrı kılan önemli noktalar ileri teknolojiye dayanan altyapımız, çok büyük projelerdeki takdir edilen tecrübemiz, müşteri sırları konusundaki etik ilkelerimiz, gerçekleştirdiğimiz çeviri projelerinin bütün fazlarında titizlikle uygulamakta olduğumuz kalite kontrol metodolojisidir.

bazı anahtar sözcükler
tercüme firması, Hukuki Tercüme Bürosu – Adana / Aladağ, tercüme şirketi, hukuksal tercüme, sözleşme tercümesi, sözleşme çevirisi, çeviri bürosu, hukuki tercüme, hukuk çevirisi, hukuki çeviri, tercüme bürosu, hukuk tercümesi

Comments Are Closed!!!