Moğolca Kollektif ve Komandit Şirketler Kanunu Tercümeleri
Hukuk tercümeleri konusunda Türkiyemizin en büyük şirketi olan Semantik Çeviri Bürosu, en seçkin üniversitelerin hukuk fakültelerinden mezun, en az 10 sene tecrübeli çevirmenleri, uzman proje koordinatörleri ve ileri teknolojiye dayanan altyapısıyla; belediyelere, akademisyenlere, bireylere, devlet kurum ve kuruluşlarına, sigorta şirketlerine, çokuluslu şirketlere ve hukuk ofislerine hukuki çeviri çözümleri sağlamaktadır.

Tercüme şirketimize ait web siteleri:
TEKNİK ÇEVİRİ, NATIVE TURKISH TRANSLATION, EDEBİ TERCÜME, TURKISH GAME TRANSLATION, SÖZLEŞME ÇEVİRİSİ, TIBBİ TERCÜME BÜROSU, NATIVE ARABIC TRANSLATION, TURKISH TRANSLATION, HUKUKİ ÇEVİRİ BÜROSU, KAZAKCA CEVIRI, ARABIC GAME TRANSLATION, SEMANTİK ÇEVİRİ BÜROSU, LOKALİZASYON, TEKNİK ÇEVİRİ BÜROSU, TURKISH TRANSLATION OFFICE, UZBEKH TRANSLATION, OYUN ÇEVİRİSİ, MEDİKAL ÇEVİRİ BÜROSU, HUKUKİ TERCÜME BÜROSU, SEMANTİK TERCÜME BÜROSU, MAKALE TERCÜMESİ, SEMANTİK TERCÜME BÜROSU, FİNANSAL TERCÜME, HUKUKİ TERCÜME, SÖZLEŞME TERCÜMESİ, FİNANSAL ÇEVİRİ, TİCARİ ÇEVİRİ, HUKUK ÇEVİRİSİ, GREEK TRANSLATION OFFICE, MEDİKAL TERCÜME BÜROSU, TIBBİ ÇEVİRİ BÜROSU, KAZAKH TRANSLATION, AKADEMİK ÇEVİRİ BÜROSU, AZERI TRANSLATION AGENCY, MAKALE ÇEVİRİSİ, EDEBİ ÇEVİRİ

Bilgisayar Destekli Çeviri araçlarının kullanımı konusunda engin deneyime sahibiz.

Günümüzde en yüksek nitelikli tercümelerin yalnızca hedef dilin konuşulduğu ülkede üretilebileceğine inanıyoruz. İşte bu yüzden tüm editörlerimiz ve tercümanlarımız kendi ana dillerinde çeviri ve tercüme hizmeti üretiyorlar.

Moğolca Kollektif ve Komandit Şirketler Kanunu Tercümeleri
Telefon : 90 216 409 10 23 (pbx)
Fax : 90 216 409 10 24

Semantik Tercüme olarak yalnızca Türkiyemizin kentlerinde değil ayrıca çoğu ilçesinde hukuki çeviri çözümleri veriyoruz. Çeviri ve tercüme hizmeti sunduğumuz ilçelerimizden seçilmiş bazı örnekler:

Balıkesir – Dursunbey, Mardin – Kızıltepe, Düzce – Gölyaka, Amasya – Merzifon, Elazığ – Maden, İzmir – Ödemiş, Batman – Hasankeyf, Iğdır – Aralık, Kars – Arpaçay, Yozgat – Çekerek, Yalova – Çiftlikköy, Bayburt – Aydıntepe, Kütahya – Pazarlar, Balıkesir – Edremit, Ankara – Beypazarı, Denizli – Tavas, Kahramanmaraş – Türkoğlu, Giresun – Çamoluk, Ağrı – Hamur, Bitlis – Güroymak, Karabük – Ovacık, Adana – İmamoğlu, Ankara – Çubuk, Kırşehir – Boztepe, Bolu – Seben, Hakkari – Çukurca, Hakkari – Şemdinli, Burdur – Çavdır, Samsun – Yakakent, Çanakkale – Ezine, Edirne – İpsala, Düzce – Yığılca, Kilis – Polateli, Bilecik – Bozüyük, Van – Gürpınar, Eskişehir – Sivrihisar, Kırşehir – Akpınar, Balıkesir – Balya, Samsun – Terme, Çorum – Kargı, Sakarya – Adapazarı, Bilecik – Osmaneli, Manisa – Alaşehir, Denizli – Çal, Eskişehir – Han, Yalova – Çınarcık, Muğla – Dalaman, Giresun – Alucra, Sinop – Ayancık, Aksaray – Güzelyurt

Neden başka bir çeviri bürosunu değil de bizi seçmelisiniz?

 • Çok dilli tercüme çalışmalarında ciddi bir uzmanlığa ve bilgi birikimine sahibiz. Bu kapsamda ülkemizin en seçkin endüstri şirketlerine büyük bir başarıyla hizmet sağlıyoruz.
 • Kalite çıtaları yüksek olan global kurum ve kuruluşlara tercüme hizmetleri sunduğumuzdan kalite seviyemizi korumak için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz.
 • Çeviriden önce, çeviri süresince ve çeviri gerçekleştirildikten sonra bize çevirilerini teslim eden müşterilerimizle sürekli iletişimdeyiz. Müşterilerimizden çalışma saatleri dahilinde bize ulaşan bütün e-postalara mümkün olan en kısa süre içinde mutlaka cevap veriyoruz.
 • Yüksek teknolojinin tüm nimetlerinden yararlanıyor, böylece daha yüksek nitelikli tercümeleri daha uygun koşullarda sağlıyoruz. Teknolojiyi mükemmel bir biçimde kullanmamız çeviri büromuzu rakiplerimizden üstün kılıyor.
 • Her bir kurumsal müşterimiz adına bir Çeviri Belleği oluşturuyoruz. Böylece müşterilerimizin tercüme ve yerelleştirme projelerinde hem tutarlı bir terminoloji sağlıyor aynı zamanda tercüme ve yerelleştirme giderlerinizi çok azaltıyoruz.
 • Şirketimizde tam zamanlı olarak görevlendirilen tercüman ekibimizin yanında, günden güne sayısı artan Türkiye ve bütün dünyadaki serbest çevirmen ağımız ile, dünyanın tüm dillerinde değerli müşterilerimize üstün kaliteli hizmet sunabilecek durumdayız.
 • Yürüttüğümüz projelerin bütün fazlarında kalite güvence ve kalite kontol gerekliliklerini itinayla uyguluyoruz. Yüksek kalitemizi korumak şirketimiz için her zaman birinci önceliktir.
 • Yapılabilecek en küçük bir çeviri yanlışlığı müşterilerimizin maddi zarara uğramalarına neden olabileceğinden tercümanlarımız ve editörlerimiz tercümelerinde doğruluğundan şüphe duydukları tek bir sözcük bile kullanmazlar.
 • Firmamızda görev yapan tüm çevirmenler ve editörler en iyi üniversitelerin hukuk fakültelerinden mezun, en az 10 yıl tecrübeli, konularına hakim, profesyonel dil uzmanlarıdır.
 • Kalitemizde ve profesyonelliğimizden ödün vermeden, çözüm oluşturacak bir yaklaşımla, hizmet sunduğumuz lider firmaların gelişmelerine bir katkı sağlamak amacındayız.
 • Müşteri sırlarının gizli tutulması konusunda çok hassas davranıyoruz. Müşterilerimizin gizlilik içeren bilgilerini şartlar ne olursa olsun gizli tutmak en önemli prensibimizdir.
 • Birincil amacımız tüm müşterilerimizi her koşul altında hoşnut etmek, müşterilerimizle kaliteli ve güvene dayanan bir işbirliği ortamı tesis etmektir. Sizlerin memnuniyeti bizim için en önemli referans olacaktır.

Yalnızca ülkemizde değil dünyanın farklı bölgelerinde de bizi tercih eden bizi tercih eden müşterilerimize yüzlerce dil çiftinde hukuksal tercüme ve yerelleştirme hizmetleri veriyoruz. İşte hizmet sağladığımız dillerden bazıları:
İsveççe, Malayca, Bulgarca, Bangladeşçe, Fince, Azerice, Japonca, Farsça, Urduca, İspanyolca, Tacikçe, Boşnakça, Türkçe, Slovence, Yunanca, Zuluca, Kazakça, Katalanca, İngilizce, Endonezce, Norveççe, İtalyanca, Hollandaca, Gagavuzca, Çeçence, Slovakça, Türkmence, Çince, Altayca, Macarca, Korece, Çekçe, Fransızca, Moldovca, Vietnamca, İbranice, Özbekçe, Ermenice, Rusça, Almanca.

10 yılı aşkın bir süredir hukuki çeviri kapsamında yüzlerce projeyi çok büyük bir başarıyla bitirdik. Aşağıda bulunan listede hukuki çeviri hizmeti sunduğumuz konulardan bazı örnekleri bulabilirsiniz:

Cinsellik ve Hukuk çevirisi / Cinsellik ve Hukuk tercümesi, Medya Hukuku çevirisi / Medya Hukuku tercümesi, Siyasal Hukuk çevirisi / Siyasal Hukuk tercümesi, Borç Sözleşmeleri çevirisi / Borç Sözleşmeleri tercümesi, Satış Sözleşmeleri çevirisi / Satış Sözleşmeleri tercümesi, Kamu Hukuku çevirisi / Kamu Hukuku tercümesi, Dava Dilekçesi çevirisi / Dava Dilekçesi tercümesi, Senet çevirisi / Senet tercümesi, Hukuk ve Ceza çevirisi / Hukuk ve Ceza tercümesi, Şube Açma Belgesi çevirisi / Şube Açma Belgesi tercümesi, Patent Hukuku çevirisi / Patent Hukuku tercümesi, Form çevirisi / Form tercümesi, Kredi Evrakı çevirisi / Kredi Evrakı tercümesi, Yabancı Yargı Kararı çevirisi / Yabancı Yargı Kararı tercümesi, Banka Mevzuatı çevirisi / Banka Mevzuatı tercümesi, Evlenme Cüzdanı çevirisi / Evlenme Cüzdanı tercümesi, Sosyal Sigortalar Hukuku çevirisi / Sosyal Sigortalar Hukuku tercümesi, Kriminal Hukuk çevirisi / Kriminal Hukuk tercümesi, Sicil Gazetesi çevirisi / Sicil Gazetesi tercümesi, Gizlilik Sözleşmesi çevirisi / Gizlilik Sözleşmesi tercümesi, Spor Hukuku çevirisi / Spor Hukuku tercümesi, Patent Sözleşmesi çevirisi / Patent Sözleşmesi tercümesi, Hisse Alım Sözleşmeleri çevirisi / Hisse Alım Sözleşmeleri tercümesi, İdare Hukuku çevirisi / İdare Hukuku tercümesi, Haksız fiil çevirisi / Haksız fiil tercümesi, Din ve Devlet Hukuku çevirisi / Din ve Devlet Hukuku tercümesi, Bakım Sözleşmeleri çevirisi / Bakım Sözleşmeleri tercümesi, İdarenin Sorumluluğu Davası çevirisi / İdarenin Sorumluluğu Davası tercümesi, Yargıtay Kararları çevirisi / Yargıtay Kararları tercümesi, Avrupa Birliği Hukuku çevirisi / Avrupa Birliği Hukuku tercümesi, Gümrük Tutanağı çevirisi / Gümrük Tutanağı tercümesi, İş Teklifi çevirisi / İş Teklifi tercümesi, Mali Rapor çevirisi / Mali Rapor tercümesi, Patent Sözleşmeleri çevirisi / Patent Sözleşmeleri tercümesi, Uzay Hukuku çevirisi / Uzay Hukuku tercümesi, Manevi Tazminat Hukuku çevirisi / Manevi Tazminat Hukuku tercümesi, Taahütname çevirisi / Taahütname tercümesi, Velayet Davası çevirisi / Velayet Davası tercümesi, Kanun çevirisi / Kanun tercümesi, Leasing Evrakı çevirisi / Leasing Evrakı tercümesi

Sunduğumuz kaliteli hizmetler yüzünden onlarca müşterimizden övgü içeren e-postalar bize gönderiliyor. Aşağıda bunların bir kısmını okuyabilirsiniz:

 • Semantik’in proje yöneticileri ve koordinatörleri hakikaten çok çok başarılı Bütün tercüme ve lokalizasyon projelerimizde projenin başından sonuna kadar sürekli olarak bizimle iletişim kurarak gereken her yerde bize sorular sordular, bizden görüş aldılar. Projenin gidişatı konusunda sürekli bize bilgi ilettiler. Onlarla çalışmak keyif veriyor.
  Genel Müdür
 • Bizim için oluşturduğunuz hukuki terminoloji sözlüğü bir harikaydı. Aradan onca sene geçmiş olmasına rağmen o sözlükten halen faydalanıyoruz.
  (Avukat)
 • Yetkili satıcılık sözleşmelerimizi 30’dan fazla dile üstün bir başarıyla çevirdiniz. Bundan sonra sürekli olarak Semantik Tercüme ile çalışacağız.
  (Satın Alma Müdürü)
 • Hukuk çevirisi kapsamında çalışılabilir bir çeviri şirketi bulmak çok kolay değil. Bu işte uzmanlık sahibi çok az sayıda firmadan biri de Semantik Tercüme Bürosu. Hukuki terimlere hakimiyetleri etkileyici.
  (Avukat – Hukuk Bürosu Sahibi)
 • Bugüne dek işbirliği yaptığımız tüm çeviri bürolarından farklısınız. Yüksek kaliteniz, itinalı çalışmanız ve makul fiyatlarınız için sizlere teşekkür ederim.
  (Genel Müdürü)
 • Hukuk çevirisi alanında bu denli usta olmanıza gerçekten hayret ettim. Bu konuda daha önce çalıştığımız yabancı firmaların hepsinden daha iyi hizmet veriyorsunuz.
  (Hukuk Ofisi Yöneticisi)
 • Tercüme şirketleriyle çalışmak şirketimiz için hep sorun olmuştu. Semantik Çeviri ile bu dertten kurtulduk. Deneyimli, profesyonel kadroları ile kaliteli hizmet sağladıklarını söyleyebilirim.
  (Genel Müdür Asistanı)
 • uygun fiyat, çok iyi kalite Kurumumuzu tercüme sorunundan tamamen kurtardığınız için çok teşekkür size.
  (Satın Alma Yöneticisi)
 • Firmanızı kardeşim tavsiye etmişti. Master tezimin Farsçaya tercümesi çok beğenildi. Elinize sağlık.
  (Akademisyen)
 • Dava belgelerimizin İngilizceye tercümesinde profesyonelce çalışarak harika bir iş çıkarttınız. Hukuksal çeviriler alanındaki ustalığınız hayranlık uyandırıyor. Samimi teşekkürlerimi kabul edin lütfen.
  (Avukat)

Çeviri firmamızı sektördeki bütün rakiplerimizden farklılaştıran temel noktalar ileri teknolojik altyapımız, büyük ve karmaşık projelerdeki bilgi birikimimiz ve deneyimimiz, ahlaki ilkelere verdiğimiz önem, ve tercüme işleminin bütün fazlarında kesinlikle uyguladığımız kalite kontrol ve kalite güvence süreçleridir.

Semantik Tercüme Bürosu

anahtar sözcüklere ilişkin liste
hukuksal çeviri, hukuksal tercüme, sözleşme tercümesi, tercüme firması, hukuk tercümesi, Moğolca Kollektif ve Komandit Şirketler Kanunu Tercümeleri, tercüme bürosu, çeviri bürosu, hukuki tercüme, hukuki çeviri, hukuk çevirisi, sözleşme çevirisi

Comments Are Closed!!!