Hopa Hukuki Çeviri Bürosu
Hukuk tercümesi sektöründe Türkiyemizin lider şirketlerinden biri olan Semantik Tercüme Bürosu, en iyi üniversitelerin hukuk fakültelerinden mezun, en az 10 sene deneyimli uzman tercümanları, konularında uzman proje yöneticileri ve sahip olduğu bilgi birikimiyle; resmi kurum ve kuruluşlara, bankalara, belediyelere, akademisyenlere, hukuk şirketlerine, çokuluslu şirketlere ve bireylere tercüme hizmetleri sağlar.

Semantik Tercüme Bürosu

Artvin

 • Murgul
 • Yusufeli
 • Şavşat
 • Arhavi
 • Borçka
 • Ardanuç

Tercüme büromuzu piyasadaki diğer tüm rakiplerinden farklı kılan en önemli noktalar ileri teknolojik altyapımız, büyük ve karmaşık tercüme projelerindeki takdir edilen tecrübemiz, ahlaki prensiplere verdiğimiz önem, ve çevirinin her fazında titizlikle uyguladığımız kalite kontrol metodolojisidir.

 • Yetkili satıcılık sözleşmemizi 30 farklı dile üstün bir başarıyla çevirdiniz. Artık hep şirketinizle çalışacağız.
  (Genel Müdür Yardımcısı)
 • Mahkeme belgelerimizin Fransızcaya çevirisinde profesyonelce çalışarak müthiş bir iş çıkarttınız. Hukuki tercümelerdek, ustalığınız hayranlık uyandırıyor. Samimi teşekkürlerimi kabul edin lütfen.
  (Avukat)
 • Hukuk çevirileri alanında bu kadar iyi olmanıza hayret ettim. Bu alanda bundan önce birlikte çalıştığımız yabancı tercüme firmalarının tamamından daha profesyonel hizmet sağlıyorsunuz.
  (Hukuk Ofisi Müdürü)
 • iyi fiyat, çok iyi kalite Kurumumuzu çeviri ve tercüme derdinden tamamen kurtardığınız için çok teşekkür ediyoruz.
  (Satın Alma Müdürü)
 • Geçmişte çalışmış olduğumuz tüm tercüme bürolarından ne kadar da farklısınız. Kaliteniz, özenli ve disiplinli çalışmalarınız ve uygun fiyatlarınız için şirketinize çok teşekkür ederim.
  (Pazarlama Müdürü)
 • Dergilerimiz için çeviri kalitesinin yanısıra çevirinin teslimat süresi de çok önemli. Yüksek kalitede çevirileri olabilecek en kısa sürede gerçekleştirdiğiniz için sizlere minnettarız. (Dergi Editörü)
 • Hukuk çevirisi sahasında çalışılabilir bir çeviri bürosu bulmak gerçekten zor. Bu alanda hem tecrübe hem uzmanlık sahibi çok az sayıda firmadan biri de Semantik Çeviri Bürosu. Hukuk terimlerine hakimiyetleri etkileyici.
  (Hukuk Bürosu Sahibi)
 • Çeviri şirketinizin proje yöneticileri hakikaten çok başarılı. Bütün çeviri ve yerelleştirme projelerimizde projenin en başından en sonuna kadar hep bizimle temas kurup gerekli olan her yerde bize sorular sordular, bizden görüş aldılar. Projenin ilerleyişi hakkında bize sürekli bilgi aktardılar. Sizinle çalışmak keyif veriyor.
  Genel Müdür Yardımcısı
 • Tercüme şirketleriyle işbirliği yapmak bizim için hep bir problem olmuştu. Semantik Çeviri Bürosu sayesinde bu problemden kurtulduk. Profesyonel dil uzmanları ile çok iyi hizmet sunduklarını söyleyebilirim.
  (Genel Müdür Asistanı)
 • Kurumumuz için oluşturduğunuz hukuki sözlük muhteşemdi. Aradan uzun süre geçmiş olmasına rağmen halen sözlüğümüzden faydalanıyoruz.
  (Avukat)
 • Çeviri şirketinizi güvendiğim bir kişi salık vermişti. Akademik makalemin Romenceye çevirisi muhteşem oldu. Teşekkürler Semantik Tercüme
  (Araştırma Görevlisi)

On yılı aşkın bir süredir hukuki tercüme ve hukuki çeviri konularında çok sayıda işi hep büyük bir başarı ile sonuçlandırdık. Aşağıda yer alan listede hukuk çevirisi çözümleri sunduğumuz alanlardan bazı ana başlıklar listeleniyor:

Form çevirisi / Form tercümesi, Alkol Hukuku çevirisi / Alkol Hukuku tercümesi, Uluslararası Hukuk çevirisi / Uluslararası Hukuk tercümesi, Kollektif ve Komandit Şirketler Hukuku çevirisi / Kollektif ve Komandit Şirketler Hukuku tercümesi, Din ve Devlet Hukuku çevirisi / Din ve Devlet Hukuku tercümesi, Şube Açma Belgesi çevirisi / Şube Açma Belgesi tercümesi, İş Hukuku çevirisi / İş Hukuku tercümesi, Velayet Davası çevirisi / Velayet Davası tercümesi, Hukuki Kaynak çevirisi / Hukuki Kaynak tercümesi, Telif Hakları Hukuku çevirisi / Telif Hakları Hukuku tercümesi, Toplantı Tutanakları çevirisi / Toplantı Tutanakları tercümesi, Anlaşma çevirisi / Anlaşma tercümesi, Hukuki Şekilcilik çevirisi / Hukuki Şekilcilik tercümesi, Yazılı Hukuk çevirisi / Yazılı Hukuk tercümesi, Odit Raporu çevirisi / Odit Raporu tercümesi, Hukuk Felsefesi çevirisi / Hukuk Felsefesi tercümesi, Dava Belgeleri çevirisi / Dava Belgeleri tercümesi, Evlenmenin İptali Davası çevirisi / Evlenmenin İptali Davası tercümesi, Askeri Yargı çevirisi / Askeri Yargı tercümesi, Distribütörlük Sözleşmesi çevirisi / Distribütörlük Sözleşmesi tercümesi, İzahname çevirisi / İzahname tercümesi, Protokol çevirisi / Protokol tercümesi, Vergi Evrakı çevirisi / Vergi Evrakı tercümesi, Tescil Belgesi çevirisi / Tescil Belgesi tercümesi, Yüksek Lisans Tezleri çevirisi / Yüksek Lisans Tezleri tercümesi, Bankacılık Evrakları çevirisi / Bankacılık Evrakları tercümesi, Eleştirel Hukuk Çalışmaları çevirisi / Eleştirel Hukuk Çalışmaları tercümesi, Nafaka Davası çevirisi / Nafaka Davası tercümesi, Lisans Sözleşmesi çevirisi / Lisans Sözleşmesi tercümesi, Dernekler ve Vakıflar Hukuku çevirisi / Dernekler ve Vakıflar Hukuku tercümesi, Tazminat Davası çevirisi / Tazminat Davası tercümesi, Miras Hukuku çevirisi / Miras Hukuku tercümesi, Feminist Hukuk Teorisi çevirisi / Feminist Hukuk Teorisi tercümesi, Adli Sicil Kaydı çevirisi / Adli Sicil Kaydı tercümesi, Vekalet Sözleşmesi çevirisi / Vekalet Sözleşmesi tercümesi, Hukuk felsefesi · çevirisi / Hukuk felsefesi · tercümesi, Siyasal Hukuk çevirisi / Siyasal Hukuk tercümesi, Hukuki Prosedür çevirisi / Hukuki Prosedür tercümesi, Evlenmeye İzin Davası çevirisi / Evlenmeye İzin Davası tercümesi, Mal Rejiminden Kaynaklanan Dava çevirisi / Mal Rejiminden Kaynaklanan Dava tercümesi

Bizimle çalışmanın avantajları:

 • İleri teknolojinin tüm nimetlerinden yararlanıyor, bu şekilde daha yüksek kaliteli çevirileri daha rekabetçi fiyatla sunuyoruz. Teknolojiyi mükemmel bir biçimde kullanmamız firmamızı rakiplerimizden farklı kılıyor.
 • Değişen gereksinimleri karşılamak için teknolojiyi günbegün izliyor, hayata geçirdiğimiz yenilikçi ve yaratıcı metodlarla hizmet sağladığımız kurum ve kuruluşları geleceğe taşıyoruz.
 • Firmamızda görev yapan bütün çevirmenlerimiz en iyi üniversitelerin hukuk fakültelerini bitirmiş, en az 10 yıl tecrübeli, kendi konularında uzmanlık sahibi, profesyonel dil uzmanlarıdır.
 • Müşteri bilgilerinin gizliliği noktasında son derece duyarlı davranıyoruz. Onların özel bilgilerini her koşulda gizli tutmak en temel ilkemizdir.
 • İlk hedefimiz tüm müşterilerimizi şartlar ne olursa olsun tatmin etmek, müşterilerimizle nitelikli ve karşılıklı güvene dayanan bir iş ortamı kurmaktır. Memnuniyetiniz firmamız için en büyük referanstır.
 • Çeviriden önce, çeviri süresince ve çeviri gerçekleştirildikten sonra bize çevirilerini emanet eden müşterilerimizle sürekli olarak iletişim kuruyoruz. Müşterilerimizden mesai saatleri içinde bize ulaşan tüm e-postalara en kısa süre içinde kesinlikle yanıt veriyoruz.
 • Yapılabilecek en ufak bir tercüme hatası müşterilerimizin zarar görmelerine yol açabileceği için tercümanlarımız yaptıkları tercümelerde doğruluğundan şüphe duydukları tek bir sözcük dahi kullanmazlar.
 • Çok sayıda dil kullanılan çeviri ve yerelleştirme projeleri konusunda önemli bir bilgi birikimi ve uzmanlık sahibiyiz. Bu alanda ülkemizin en seçkin kurum ve kuruluşlarına büyük bir başarıyla hizmet sunuyoruz.
 • Gerçekleştirdiğimiz projelerin bütün fazlarında kalite kontrol ve kalite güvence gerekliliklerini taviz vermeden uygulamaktayız. Kalite standartlarımızı korumak bizim için en önemli konudur.
 • Kalite çıtaları yüksek olan çokuluslu kurumlara tercüme hizmetleri verdiğimizden yüksek kalite seviyemizi korumak için sürekli çalışıyoruz.
 • Şirketimizde tam zamanlı çalışan çevirmen ekibimizin yanısıra, günden güne genişleyen Türkiye ve bütün dünyadaki serbest tercüman ağımız sayesinde, dünyanın konuşulan tüm dillerinde müşterilerimize en üstün kalitede hizmet sunabilecek durumdayız.
 • Yapılabilecek en küçük bir çeviri hatası müşterilerimizin maddi ya da manevi kayıplara uğramalarına neden olabileceği için çevirmenlerimiz yaptıkları çevirilerde doğru olduğundan emin olmadıkları tek bir sözcük dahi kullanmazlar.
 • Kalite ve profesyonellikten taviz vermeden, çözüm oluşturulan bir yaklaşımla, hizmet verdiğimiz kendi alanlarında gelişmelerine destek olmak amacındayız.

Kendi alanımızın öncülerinden biri olarak, hem çok uluslu küresel şirketlere hem de Türkiye’nin lider şirketlerine nitelikli çözümler sağlıyoruz.

Günümüzde yüksek kaliteli çeviri hizmetlerinin sadece ve sadece hedef dilin konuşulduğu ülkede üretilebileceğine inanıyoruz. Bu nedenle çevirmen ve editörlerimiz kendi ana dillerinde çeviri ve tercüme hizmeti sağlıyorlar.

Korece, Bulgarca, Tatarca, İspanyolca, Letonca, Çince, Moğolca, Boşnakça, Zuluca, Hollandaca, Kürtçe, Fransızca, Farsça, Azerice, Türkçe, Japonca, Gagavuzca, Yunanca, Özbekçe, Çeçence, Uygurca, Makedonca, Hintçe, Ermenice, Fince, Çekçe, Almanca, Tayvanca, Rusça, Kazakça, Hırvatça, Slovence, İzlandaca, İngilizce, Sanskritçe, Urduca, İbranice, İsveççe, İtalyanca, Gürcüce.

Şirketimize ait bloglar ve web siteleri:
FİNANSAL TERCÜME, HUKUKİ TERCÜME, NATIVE TURKISH TRANSLATION, PATENT ÇEVİRİSİ, MAKALE ÇEVİRİSİ, HUKUKİ ÇEVİRİ BÜROSU, TIBBİ ÇEVİRİ BÜROSU, MEDİKAL TERCÜME BÜROSU, HUKUKİ TERCÜME BÜROSU, LOKALİZASYON, TIBBİ TERCÜME BÜROSU, TEKNİK ÇEVİRİ, OYUN ÇEVİRİSİ, AKADEMİK ÇEVİRİ BÜROSU, EDEBİ ÇEVİRİ, TURKISH TRANSLATION OFFICE, KAZAKCA CEVIRI, MAKALE TERCÜMESİ, ARABIC GAME TRANSLATION, TEKNİK ÇEVİRİ BÜROSU, MEDİKAL MAKALE TERCÜMESİ, AZERI TRANSLATION AGENCY, MEDİKAL MAKALE CEVİRİSİ, SEMANTİK TERCÜME BÜROSU, TURKISH GAME TRANSLATION, KAZAKH TRANSLATION, SÖZLEŞME TERCÜMESİ, SEMANTİK TERCÜME BÜROSU, MEDİKAL ÇEVİRİ BÜROSU, UZBEKH TRANSLATION, TIBBİ MAKALE TERCÜMESİ, SEMANTİK ÇEVİRİ BÜROSU, TURKISH TRANSLATION, HUKUK ÇEVİRİSİ, GREEK TRANSLATION OFFICE, EDEBİ TERCÜME, FİNANSAL ÇEVİRİ, SÖZLEŞME ÇEVİRİSİ, TIBBİ MAKALE ÇEVİRİSİ, TİCARİ ÇEVİRİ, NATIVE ARABIC TRANSLATION

seçmiş olduğumuz etiketler
çeviri firması, hukuki çeviri, çeviri bürosu, sözleşme tercümesi, tercüme bürosu, çeviri şirketi, tercüme firması, Hopa Hukuki Çeviri Bürosu, sözleşme çevirisi, hukuk çevirisi, hukuki tercüme, hukuk tercümesi

Comments Are Closed!!!